لباس زنانه برند اروپایی

لباس زنانه برند اروپایی

در بدو ورود به مهمانی ، محل کار،ودر خیابان وهر مکان عمومی دیگر، اولین چیزی که توجه انسان را به خودش جلب می کند خواه ناخواه پوشش ولباس آدم ها در آن محیط است. مثلا اگر یکی از مهمانان و یا رهگذران لباسی با طرح و رنگ‌های شاد پوشیده باشد، این پیام به ما میرسد که این شخص انسانی شاد و پر انرژیست .یا مثلا فردی که زیور آلات زیاد و پرزرق و برق داشته باشد پیام ثروتمند بودن آن فرد به ما میرسد اگر لباسی ساده و مرتب داشته باشد فردی متواضع و صمیمیت و… دراولین نگاه لباس افراد با ما حرف میزند و صاحب خودرا معرفی میکند.
پوشش افراد نیز گاهی به برند لباسی که برتن می کنند مربوط است و آنها را به افراد دیگر معرفی می‌کند اگر با فروشگاه های لباس زنانه برند های اروپایی  آشنایی داشته باشید متوجه شده اید که برند هر لباس کیفیت آن لباس را تعیین می‌کند.
فروشگاه لباس زنانه برند اروپایی BESTSELLERCOLLECTION با ارائه ی لباسهایی از برند های اروپایی که محبوب دل بانوان شیک پوش است سعی برآن دارد تا بانوان ایرانی را هر چه بیشتر با لباس برند های اروپایی آشنا کند.


تاریخچه ی مد و لباس های برند اروپایی

قبل از تاسیس نخستین خانه طراحی لباس در فرانسه، خلق مد توسط انسان های ناشناس صورت میگرفت.
خیاط هایی که لباس را خود طراحی کرده و پس از دوختن لباس به طورکامل،لباس را به مشتری ارائه میدادند.
با گذشت زمان خانه های طراحی این خیاطان و طراحان را استخدام کردند وطرح های زیادی را ارائه دادند که در صورت جلب نظرو رضایت مشتریان برای دوخت اماده می‌شدند.
این جریانات نقطه ی عطفی شد برای شروع طراحی لباس به عنوان حیطه ی اقتصادی جدید.
طراحی ودوخت لباس طی سالها ی طولانی تغییرات فراوانی داشته و در این مقاله سعی بر آشنایی شما با لباس ها ولباس های برند اروپایی طی دو قرن گذشته داریم.

شروع قرن بیست
در اوایل قرن بیستم،بیشترمد ها از پاریس و گاها از لندن انتشار پیدا میکرد . مجله های مد از نقاط مختلف جهان پیام ها و اخباری به نمایشگاه های مد و لباس در پاریس ارسال میکردند.
وشیفته های مد از فروشگاه های گوناگون به نمایشگاه های مد پاریس سر میزدند وبعد از خرید لباس طرحشان را کپی میکردند  و لباس های زنانه برند اروپایی  مشابه آن لباسها میدوختند.
و دراین سال ها مجلات مد زیادی انتشار یافتند واستقبال عظیمی از آنها شد.

میانه‌ی قرن بیست
بر اساس گفته ها ئ وشنیده ها با شروع جنگ جهانی دگرگونی زیادی دربرند لباس ها ی اروپایی و مد رخ داد .
پاریس پس از جنگ به مرکز جهانی مد بدل شد. در نیمه دوم قرن بیست سبک لباس های زنانه برند اروپایی جوان پسند جدید مد شد.
زمانی که سیستم های گرمایشی درخانه ها رایج شد، لباس ها نیزبا زخامت کمتری تولید شدند .

درکشور های اروپایی انسان ها بیشتر تمایل به پوشیدن لباس های برند اروپایی ورزشی وساده داشتند.
آمریکایی ها گاهی اوقات از طراحی لباس زنانه استفاده می نمودند.
در این دوره  با کاهش هزینه های تولید مواد اولیه برای  طراحی و دوخت لباس ها با فناوری های پیشرفته تری تولید می‌شدند.

فروشگاه لباس زنانهسال های پایانی قرن بیستم
در اواخر قرن بیست، مد، به یک شکل و شمایل واحد تبدیل شده بود و تقریبا همه لباس هایی مشابه و با الگوریتم یکسان لباس می پوشیدند .
درسراسرجهان لباس هایی با سبک غربی رایج بودند .الیاف مصنوعی همچون ویسکوز، لایکرا، اسپاندکس در تولید پارچه ها به مواد اولیه رایج در بین تولید کنندگان تبدیل شده بود.

 

قرن بیست و یک
در قرن بیست و یک مد به جای هنر وارد عرصه شد.
لباس ها برند اروپایی دهه های ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ دوباره بین جوانان محبوبیت پیدا کردند و طراحان دوباره دست به طراحی همچین لبا سهایی زدند . در سال های اول قرن بیست و یک مد مینیمال و ساده و ظریف بین مردم رواج داشت.

پس از آ طراحان طرح های رنگارنگ را وارد طراحی های خود کردند.
لباس های برند های اروپایی مشهور به تدریج وارد بازار شدند و در این دوران موهای بلند برای خانم‌ها و آقایان به ترندی همه گیر تبدیل شد.
لباسهایی تنگ نیز در بین جوانان محبوب شد.
در این دوره رپ  حرفی برای گفتن در عرصه ی مد  داشت و تاثیر زیادی داشته است .

در اواسط دهه ی اول قرن بیست یکم طراحی مد لباس ها سبک خانومانه تری به خود گرفتند. ولباس های زنانه دوباره مد شد .
در تابستان ۲۰۰۷ به شکل تونیک طراحی شدند و به بازار عرضه شدند .
در آن سال ها مد به سمت طراحی لباس های رنگ روشن  رفت  و لباس ها ی مردانه از توجه کم تری بین طراحان برخوردار بود .

امروزه به قدری مد ، فشن و استایلینگ در بین مردان و زنان و تمامی اقشار جامعه اهمیت پیدا کرده است که خواه ناخواه جزئی از زندگی آنهاست و بی‌میل نیستند که وارد ماجرای مد شوندو لباس های خود را مطابق با آن انتخاب کنند . کلماتی مانند مد، کوتور، ژرسه و مانتو که روزانه آن‌ها را می‌شنویم اصالتا فرانسوی هستند. این کشور به همراه کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا، امریکا و ژاپن را می‌توان صاحب اصلی مد و فشن در دنیا دانست هر چند دیگر کشور هاهم سمبل خاص خود را در صنعت مد دارند.

لباس های زنانه برند اروپایی

تاریخچه مد و فشن در جهان

اگرچه برای اولین بار خانه طراحی لباس در شهر پاریس فرانسه به صورت رسمی افتتاح شد اما نمی‌توان گفت که شروع مد و فشن از زمان افتتاح این خانه بوده است چرا که قبل از آن نیز افراد ناشناخته زیادی بودند که ایده‌های خود را پیاده می‌کردند و به مشتریان خود ارائه می‌کردند. بعد از افتتاح خانه‌های مد افراد طراح و هنرمند این فرصت را پیدا کردند که طرح‌های خودشان را بیشتر به معرض نمایش بگذارند و فروش بیشتری داشته باشند. به صورت کلی تاریخچه مد و فشن از زمان شروع خود همواره تغییرات و تحولات بسیار چشمگیری داشته است.

تاریخچه مد و فشن در ایران

ایرانیان همواره استایل مخصوص خود را که وام گرفته ازسنت و تمدن ایرانیان است با خود به همراه دارند.با ورود اسلام به ایران مد و فشن ایران نیز با اسلام و المان های اسلامی تلفیق پیدا کرد اما با گذشت سالیان، مد وبرند های لباس اروپایی و غربی نیز تاثیر خود را بر روی طراحی لباس در ایران گذاشت. در دوره ی قاجار به دلیل رفت وآمد درباریبان و دانشجویان به کشورهای اروپایی میتوان این برهه ی زمانی را دوره ی تغییر و تحول اول در مد و فشن ایران دانست ناصرالدین‌شاه شخصاً علاقه زیادی به مد و فشن غرب داشت و یکی ازتشویق کنندگان مهم درتحول سلیقه‌ مردم ایران بوده است. با به سلطنت رسیدن رضاخان مردم به سمت تجدید مد و مدگرایی کشیده شدند اولین استایلی که از غربیان در ایران مد شد هیپی‌گری نام داشت. اولین طراح مد در ایران بانویی به نام زینت جهان شاه بود که دختر یکی از سرهنگ‌های وزارت جنگ ایران بود. زینت شاه اولین لباس‌فروشی غربی را در سال ۱۳۲۱ در تهران تاسیس کرد. امروزه ایران تحت تاثیر مد غرب و لباس های برند اروپایی است و با دنیای مد و فشن جهان به روز می‌شود .

 برای اطلاعات بیشتر در زمینه سبک زندگی و استایل روز، پایگاه خبری تحقیق و توسعه R&D NEWS  را مطالعه نمایید.

نوشتن دیدگاه