کیف دستی و بهترین روش ها برای مراقبت از آن

آیا تا به حال یکی از کیف‌های مورد علاقه خود را خراب کرده‌اید؟ فرقی نمی‌کند که چقدر برای کیف دستی خود هزینه پرداخت کرده‌اید، نکته آخر و مهم این است که آن را به شدت دوست دارید و می‌خواهید آن را در شرایط مناسب نگهداری کنید. در مقاله زیر چند نکته ساده در مورد چگونگی مراقبت از کیف‌های دستی را برای شما گرد آورده‌ایم. هدف کلی ما این است که کیف دستی را در ایده‌آل ترین حالت نگهداری کنیم و نشان دهیم که ارزش آن هزینه را داشته است.

این 10 نکته را دنبال کنید تا کیف دستی شما برای حداقل چند سال آینده نو به نظر بیایید.

نکته اول: هیچ وقت کیف دستی خود را روی زمین نگذارید

دنیایی از میکروب‌ها و ذرات مضر بروی زمین وجود دارد، پس چرا باید کیف دستی خود را روی زمین قرار دهید؟ همیشه سعی کنید کیف دستی خود را در پشت صندلی خودتان، روی پا و یا بروی صندلی اضافی کنارتان قرار دهید.گزینه خوبی که به شما می‌تواند کمک بسیار زیادی کند، قلاب نگه دارنده کیف است که می‌توانید آن را بر لبه‌ی میز‌ها قرار دهید و کیف خود را آویزان کنید، حمل این وسیله بسیار راحت است، نه فضایی را اشغال می‌کند و نه سنگین است.

نکته دوم: با دستان کثیف به کیف دستی خود دست نزنید

شما می‌خواهید کیف دستی‌تان را از تمام کثیفی‌ها مثل چربی، روغن و غیره بدور نگه دارید. باید همیشه با دست تمیز به کیف‌تان دست بزنید تا این آلودگی‌ها به کیف‌تان سرایت نکند و همیشه تمیز به نظر بیاید.

مراقبت از کیف دستی

نکته سوم: از تمیز کردن بیش از حد کیف دستی خودداری کنید

شما باید از تمیز کردن بیش از حد کیف دستی به صورت روزانه خودداری کیند، مواد شیمیایی که به وسیله آن کیف را تمیز می‌کنید، به درون پوسته رویی کیف نفوذ کرده و باعث از بین رفتن بافت‌های آن می‌شود. در صورت نیاز به تمیز کردن شما می‌توانید از آب به عنوان مایع تمیز کننده استفاده کنید.

نکته چهارم: همه کیف‌ها به یک شکل ساخته نمی‌شوند

باید بدانید که کیف شما از چه جنسی ساخته شده است، زیرا دستورات نگهداری و تمیزکردن هر جنس متفاوت است و این نکته مهمی برای حفظ سلامت کیف است. اگر کیف دستی شما از چرم ساخته شده است، باید شما از مواد تمیز کننده چرم استفاده کنید، که یک گزینه مناسب برای چرم است تا همیشه کیف دستی شما جدید و تمیز به نظر برسد.

نکته پنجم: هیچ وقت کیف دستی را به مدت طولانی بدون پوشش خارجی و داخلی نگهداری نکنید

چند روش وجود دارد که می‌توانید هنگام استفاده از آن، کیف دستی خود را به خوبی به مدت طولانی نگهداری کنید.

الف: کیف دستی را با پوشش ضد گرد و خاک درون کمد قرار دهید، زیرا گرد و خاک اولین عامل خرابی کیف‌ها است.

ب: درون کیف را بوسیله کاغذ‌های باطله پر کنید تا فرم و شکل کیف بعد از مدتی از حالت طبیعی خود خارج نشود.

پ:شما می‌توانید یک بخش مخصوص کیف‌ها را در کمد ذخیره خود ایجاد کنید تا هم به راحتی برای تمیز کردن کیف‌ها به آن دسترسی داشته باشید و هم کیف‌های دستی تحت فشار اجسام دیگر قرار نگیرند تا از شکل اصلی خودشان خارج شوند.

نکته 6: کیف دستی خود را هرگز درون پلاستیک یا رزین نگه‌داری نکنید

پلاستیک‌ها و رزین در برابر رطوبت مقاوم هستند و گردش هوا را ایجاد نمی‌کنند و این موضوع باعث می‌شود موقعی که کیف شما در این مواد نگهداری می‌شود، رطوبت درون این بسته ها بماند و به جنس کیف شما آسیب برساند.

مراقبت از کیف دستی

نکته 7: مطمئن باشید همیشه زیپ اصلی کیف دستی بسته باشد

وقتی شما وسیله‌هایتان را درون کیف قرار می‌دهید، باعث ایجاد سنگینی روی دسته‌‌های کیف می‌شود. موقعی که شما کیف ‌را از جایی آویزان می‌کنید فشار بروی دسته‌های کیف بیشتر می‌شود و اگر زیپ اصلی بسته نباشد این فشار بیشتر می‌شود و باعث پارگی دسته کیف می‌شود.

نکته 8: از آستر درونی کیف استفاده کنید

اگر کیف شما در داخل آستری نداشته باشد، باید حتما این مورد را مد نظر قرار دهید تا از کثیف شدن درونی کیفتان جلوگیری کنید. این مورد نه تنها برای تمیز نگه‌داشتن درونی کیف است، بلکه به شما جیب‌های بیشتری برای گذاشتن وسیله‌هایتان درون کیف می‌دهد. پس این نکته را فراموش نکنید.

نکته 9: تا آخرین لحظه صبر نکنید تا کیفتان را تعمیر کنید

اگر برای کیف شما پارگی کوچک یا زدگی ریزی اتفاق می‌افتد، منتظر نمانید تا اتفاق بدتری پیش بیاید تا به تعمیرگاه کیف مراجعه کنید، شاید در مدت این انتظار اتفاقات بدتری برای کیف شما بیافتد که دیگر جبران ناپذیر باشد، پس با کوچک‌ترین آسیبی که به کیف دستی شما رسید، به بهترین تعمیرگاه کیف مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.

نکته 10: کیف‌ها را به مدت زمان مناسب با یکدیگر عوض کنید

بهترین راه برای تمیز و سالم نگه‌داشتن کیف چیست؟ این است که به مدت زمان طولانی از آن استفاده نشود. این مدت زمان استفاده بالا باعث فرسودگی کیف می‌شود و از آن از بین می‌رود.بهتر است که در مدت زمانی کیفتان را با کیف دیگری تعویض کنید، تا همه کیف‌ها مورد استفاده قرار گیرد و تمام مصرف به یک کیف منتحی نشود.

در آخر

این نکات را دنبال کنید تا کیف‌هایتان همیشه نو به نظر برسد. هنگامی که پولتان را صرف خرید یک کیف می‌کنید، می‌دانید که این کیف دوام دارد، پس نکاتی را که با شما در میام گذاشتیم را رعایت کنید تا همیشه کیف‌ دستی شما سلامت خودشان را داشته باشند.

 برای اطلاعات بیشتر در زمینه سبک زندگی و استایل روز، پایگاه خبری تحقیق و توسعه R&D NEWS  را مطالعه نمایید.

برای ارتقا رتبه سایتتان در موتور جستجو گوگل، پیشنهاد می‌کنیم مقاله  آپدیت الگوریتم های گوگل کدام محتوا را به صدر نتایج منتقل می کند؟را مطالعه نمایید.

نوشتن دیدگاه